Informacje

Co nowego w Skarbach Warszawy?

Informacje

Co nowego w Skarbach Warszawy?


Harmonogram wycieczek w marcu

25

lut

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy harmonogram spacerów w marcu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowanie sobie czasu w wybranych terminach, żeby wspólnie z nami udać się na wycieczki po Warszawie!


Fotorelacja z "urodzin Chopina"

25

lut

W minioną niedzielę odbył się okolicznościowy spacer, związany z urodzinami Fryderyka Chopina. Wspólnie z Uczestnikami tej wycieczki po Warszawie odkrywaliśmy miejsca ściśle związane ze słynnym kompozytorem. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia!


Urodziny Chopina - spacer

20

lut

Urodził się 22 lutego lub 1 marca... Najwybitniejszy polski kompozytor, który całe życie był ściśle związany ze stolicą. W ramach kolejnej wycieczki po Warszawie serdecznie zapraszamy Państwa na "Urodziny Chopina", czyli specjalny spacer z przewodnikiem szlakiem Warszawy jego czasów! Do zobaczenia już w najbliższą niedzielę, 24 lutego!


Weekendowe spacery - fotorelacje

18

lut

Pomimo powrotu zimy, na nasze weekendowe wycieczki po Warszawie przyszło łącznie ponad 80 osób! Tak dużą frekwencję można tłumaczyć na dwa sposoby - albo tematy były naprawdę ciekawe albo Warszawiacy zatęsknili za zwiedzaniem najpiękniejszego miasta! W sobotę, w specjalnym spacerze dla najmłodszych, opowiedzieliśmy legendy i baśnie warszawskie, dzień później odkryliśmy skarby Starej Ochoty. Zapraszamy do zapoznania się z obszernymi fotorelacjami!


Legendy warszawskie / Stara Ochota

13

lut

Już w najbliższy weekend zapraszamy na kolejne wycieczki po Warszawie! Na sobotę, specjalnie dla najmłodszych, zaplanowaliśmy spacer pt. "Legendy i baśnie warszawskie dla najmłodszych". W niedzielę natomiast odkryjemy skarby Starej Ochoty. Do zobaczenia!


Harmonogram wycieczek w lutym

5

lut

W związku z trwającą zimą i trudnymi do przewidzenia dużymi mrozami, tym razem nie prezentujemy harmonogramu na cały miesiąc. Jednak wycieczki po Warszawie będą cały czas odbywać się - będziemy informować o nich na bieżąco na stronie. Zachęcamy również o przesłanie nam swojego adresu e-mail na adres: newsletter@skarbywarszawy.pl, w celu otrzymywania informacji o spacerach na swoją skrzynkę.


Fotorelacja z weekendowych wycieczek

5

lut

W miniony weekend odbyliśmy dwie bardzo ciekawe wycieczki po Warszawie. Tym razem szlak dotyczył warszawskich Żydów, którzy mieli ogromny wpływ na wygląd przedwojennej stolicy Polski. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych spacerów!


Zydowska Warszawa - spacer

23

sty

W związku z zapowiadanym siarczystym mrozem na najbliższy weekend zdecydowaliśmy, że spacer "Żydowska Warszawa" odbędzie się tydzień później - w weekend 2/3 lutego. Temat tej wycieczki po Warszawie jest naprawdę interesujący, dlatego mamy nadzieję, że w lutym pogoda będzie łagodniejsza. Już teraz gorąco zapraszamy!


Skarpa warszawska - fotorelacja

14

sty

Pierwszy spacer w 2013 roku za nami! Tym razem tematem przewodnim była warszawska skarpa - najbardziej charakterystyczny naturalny element ukształtowania terenu miasta. Zapraszamy do przeczytania relacji z tej wycieczki po Warszawie!


Spacer po Skarpie warszawskiej

9

sty

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie ze Skarbami Warszawy! Tym razem w ramach kolejnej wycieczki po Warszawie odkryjemy najbardziej charakterystyczny naturalny element ukształtowania terenu Warszawy - "Skarpę warszawską", przy której usytuowano wiele atrakcji. Do zobaczenia 13 stycznia!


Harmonogram wycieczek styczniowych

4

sty

Przedstawiamy Państwu harmonogram spacerów weekendowych w styczniu! Podczas najbliższego miesiąca wycieczki po Warszawie odbędą się w różnych ciekawych miejscach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zarezerwowanie sobie czasu w wybranych terminach!


Relacja z ostatniego spaceru w 2012 roku

27

gru

W ostatni weekend 2012 roku postanowiliśmy zorganizować spacerowe podsumowanie roku. Wspólnie z naszymi Spacerowiczami zwiedziliśmy Stare i Nowe Miasto. Pomimo mroźnej pogody pojawiło się trzydzieści osób! Dziękujemy za udział i zapraszamy do zapoznania się z relacją ostatniej w 2012 roku wycieczki po Warszawie.


Ostatni spacer w 2012 roku!

27

gru

W najbliższą sobotę, 29 grudnia, zapraszamy na ostatni w tym roku spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”! Tym razem tematem wycieczki po Warszawie będzie Starówka, która jest idealnym miejscem na spacerowe podsumowanie roku! Do zobaczenia!


Wesolych Swiat!

24

gru

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech ten świąteczny czas, spędzony w rodzinnej atmosferze, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, przyniesie wiele radości, spokoju oraz refleksji dotyczących ostatniego okresu. Wesołych Świąt!


Fotorelacje z weekendego zwiedzania

10

gru

W mroźne, grudniowe popołudnia, przy dziesięciu stopniach poniżej zera, wybraliśmy się na dwie wycieczki po Warszawie szlakiem iluminacji reklamowanych przez warszawski ratusz pod hasłem „Bajkowy świat”. Spacerując Traktem Królewskim podziwialiśmy tę piękną dekorację. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych wycieczek!


Poznaj warszawskie iluminacje!

4

gru

Serdecznie zapraszamy na kolejne wycieczki po Warszawie z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”, które odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę. 8 i 9 grudnia będziemy zwiedzać przepiękny o tej porze roku Trakt Królewski, wzbogacony przez liczne iluminacje!


Spacery weekendowe - fotorelacje

3

gru

Nowy miesiąc - grudzień, przywitaliśmy oczywiście spacerując! Tym razem weekendowe wycieczki po Warszawie odbyły się na Woli i Dolnym Mokotowie. Zachęcamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z sobotniego i niedzielnego spaceru!


Wola / Dolny Mokotów

27

list

Mamy nadzieję, że temperatura powyżej zera stopni Celsjusza utrzyma się jak najdłużej... Tymczasem już w najbliższy weekend zapraszamy na pierwsze grudniowe wycieczki po Warszawie! W sobotę, 1 grudnia, wspólnie zwiedzimy warszawską Wolę. Natomiast w niedzielę, 2 grudnia, przeniesiemy się na Dolny Mokotów. Do zobaczenia!


Harmonogram wycieczek grudniowych

27

list

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy harmonogram spacerów grudniowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowanie sobie czasu w wybranych terminach, żeby wspólnie z nami udać się na zimowe wycieczki po Warszawie!


Fotorelacje z weekendowych wycieczek

19

list

W miniony weekend, pomimo mroźnej aury, odbyły się dwie kolejne wycieczki po Warszawie. Sobotnie popołudnie spędziliśmy na Saskiej Kępie, gdzie mogliśmy podziwiać jedno z najpiękniejszych przedwojennych osiedli willowych w mieście. Natomiast w niedzielę zwiedzaliśmy Nową Pragę. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych spacerów!


Saska Kepa / Nowa Praga

13

list

W najbliższy weekend zapraszamy na kolejne wycieczki po Warszawie z cyklu "Odkryj Skarby Warszawy"! Już w sobotę, 17 listopada, zwiedzimy Saską Kępę, spacerując ulicami Francuską oraz Saską. Następnego dnia, w niedzielę, pozostaniemy na prawym brzegu i wspólnie odkryjemy skarby Nowej Pragi. Serdecznie zapraszamy!


Relacja ze spaceru po Ursynowie

12

list

Za nami piękny, słoneczny listopadowy weekend, podczas którego, w ramach kolejnej wycieczki po Warszawie, spacerowaliśmy po Ursynowie. Uczestnicy spaceru przekonali się, że nie jest to tylko dzielnica-sypialnia... Pozostałe osoby zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia!


Spacer po Ursynowie

5

list

Kolejny miesiac - kolejne wycieczki po Warszawie! Serdecznie zapraszamy na pierwszy listopadowy spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”! W najbliższą sobotę, 10 listopada, wspólnie zwiedzimy Ursynów - dzielnicę z długą i ciekawą historią. Spotykamy się o g. 13 przed kościołem św. Katarzyny (ul. Fosa 17). Do zobaczenia!


Harmonogram wycieczek listopadowych

28

pazdz

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy harmonogram spacerów listopadowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowanie sobie czasu w wybranych terminach, żeby wspólnie z nami udać się na wycieczki po Warszawie!


Sródmiescie - fotorelacja

28

pazdz

W ostatni weekend, pomimo gwałtownego pogorszenia się pogody, nasze wycieczki po Warszawie odbyły się zgodnie z planem. Wspólnie z naszymi przewodnikami wytrwali Spacerowicze zwiedzali Śródmieście Południowe oraz Północne. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami z tych wydarzeń!


Poznaj centrum Warszawy!

23

pazdz

Zapraszamy na ostatnie październikowe wycieczki po Warszawie z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Wspólnie będziemy odkrywać skarby centrum miasta, spacerując po Śródmieściu Północnym i Południowym!


Relacje ze spacerów po Powazkach

22

pazdz

Zgodnie z planem w ostatni weekend odbyły się kolejne wycieczki po Warszawie. Tym razem zwiedzaliśmy dwie najsłynniejsze warszawskie nekropolie - Cmentarz Wojskowy i Stare Powązki. Podczas spacerów towarzyszyła nam cały czas piękna pogoda. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją ze zwiedzania Powązek!


Stare Powazki / Cmentarz Wojskowy

16

pazdz

Serdecznie zapraszamy na kolejne weekendowe wycieczki po Warszawie, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Wspólnie zwiedzimy dwie najsłynniejsze warszawskie nekropolie - Stare Powązki i Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Do zobaczenia!


Relacje z wycieczek weekendowych

15

pazdz

W miniony weekend odbyły się ponownie dwie wycieczki po Warszawie. Wspólnie z naszymi Spacerowiczami najpierw zwiedziliśmy mniej popularną część miasta - Nowe Włochy, a następnie odkryliśmy powojenne skarby Warszawy. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych spacerów!


Nowe Wlochy / Warszawa powojenna

8

pazdz

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne wycieczki po Warszawie z cyklu "Odkryj Skarby Warszawy"! W sobotę, 13 października, zwiedzimy Nowe Włochy, a udział w tym spacerze będzie całkowicie bezpłatny! W niedzielę natomiast przeniesiemy się w pierwsze lata powojenne, by odkryć jak Warszawa powstawała na nowo. Serdecznie zapraszamy!


Lazienki - fotorelacja

8

pazdz

Rozpoczął się październik, kolejny miesiąc w trakcie którego urządzamy wspólnie z Wami wycieczki po Warszawie. Pierwszy spacer dotyczył Łazienek Królewskich, jednego z najwspanialszych założeń pałacowo-ogrodowych w Europie. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia!


Spacer po Lazienkach

3

pazdz

Serdecznie zapraszamy na pierwszy październikowy spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”! W najbliższą niedzielę, 7 października, w ramach kolejnej wycieczki po Warszawie wspólnie zwiedzimy urokliwy park - Łazienki Królewskie. Spotykamy się o g. 15 pod pomnikiem J. Piłsudskiego (przy Belwederze). Do zobaczenia!


Harmonogram wycieczek pazdziernikowych

1

pazdz

Przedstawiamy Państwu harmonogram spacerów weekendowych w październiku! Podczas najbliższego miesiąca wycieczki po Warszawie odbędą się w różnych ciekawych miejscach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zarezerwowanie sobie czasu w wybranych terminach!


Fotorelacja - Stare i Nowe Miasto

1

pazdz

W ostatni weekend września wspólnie z naszymi Spacerowiczami zwiedzaliśmy historyczne serce Warszawy - w sobotę Stare Miasto, natomiast w niedzielę drugą część Starówki - Nowe Miasto. Zachęcamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych spacerów i już teraz zapraszamy na nasze październikowe wycieczki po Warszawie!


Stare i Nowe Miasto - spacery

26

wrzesnia

W najbliższy weekend odbędą się dwie ostatnie wrześniowe wycieczki po Warszawie w ramach cyklu "Odkryj Skarby Warszawy". Tak jak ostatnio, spacery będą uzupełniały się - w sobotę, 29 września, zwiedzimy Stare Miasto, a w niedzielę, 30 września - Nowe Miasto. Serdecznie zapraszamy!


Spacery po Pradze - relacja

24

wrzesnia

W miniony weekend wycieczki po Warszawie odbyły się po prawej stronie Wisły, a nasi Spacerowicze wspólnie z nami odkryli zakamarki i skarby "najbardziej warszawskiej" dzielnicy - Starej Pragi. Zachęcamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych spacerów!


Stara Praga - spacery weekendowe

19

wrzesnia

Serdecznie zapraszamy na kolejne wycieczki po Warszawie z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”, które odbędą się już w najbliższy weekend. 22 i 23 września (sobota i niedziela) będziemy odkrywali najbardziej fascynującą i intrygującą część Warszawy - udamy się na tajemniczą Starą Pragę!


Fotorelacje z ostatnich wycieczek

17

wrzesnia

Wycieczki po Warszawie w ostatni weekend cieszyły się dużą popularnością - w sobotę podczas zwiedzania Muranowa pojawiło się ponad dwudziestu Spacerowiczów, dzień później na wycieczce po Mariensztacie i Powiślu - ponad czterdzieści osób! Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjmi z ostatnich spacerów!


Muranow / Mariensztat i Powisle

12

wrzesnia

Przed nami kolejny weekend pełen spacerowych atrakcji! Już w najbliższą sobotę, 15 września, zwiedzimy Muranów, osiedle wybudowane na powojennych gruzach. Następnego dnia, 16 września, spacerować będziemy po Mariensztacie i Powiślu. Zapraszamy na nasze wycieczki po Warszawie!


Spacery weekendowe - fotorelacja

9

wrzesnia

Zgodnie z naszym harmonogramem, przy pięknej pogodzie, odbyły się kolejne nasze wycieczki po Warszawie. W sobotę spacerowaliśmy po Śródmieściu, poznając sekrety Alej Jerozolimskich, natomiast w niedzielę przenieśliśmy się na północ, żeby odkryć skarby Starego Żoliborza. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami i zdjęciami z tych spacerów!


Aleje Jerozolimskie / Stary Zoliborz

4

wrzesnia

W najbliższy weekend czekają na Państwa kolejne wycieczki po Warszawie z cyklu "Odkryj Skarby Warszawy"! Już w sobotę, 8 września, zwiedzimy centrum miasta, spacerując Alejami Jerozolimskimi. Natomiast dzień później, w niedzielę, odkryjemy skarby Starego Żoliborza. Serdecznie zapraszamy!


Relacje z wycieczek weekendowych

2

wrzesnia

W pierwszy weekend września, zgodnie z zapowiedzią, zorganizowaliśmy dwie wycieczki po Warszawie. Pierwsza z nich - sobotnia, wiodła szlakiem przedwojennej Warszawy. Dzisiaj natomiast nasi Spacerowicze mogli odkryć warszawskie place. Zapraszamy do zapoznania się z obszernymi fotorelacjami z tych spacerów!


Warszawa przedwojenna / Place Warszawy

28

sierpnia

Już w najbliższy weekend odbędą się dwie pierwsze wrześniowe wycieczki po Warszawie w ramach cyklu "Odkryj Skarby Warszawy". Tym razem nie będą one powiązane ze sobą tematycznie - w sobotę przeniesiemy się w czasie, poznamy przedwojenną Warszawę, w przededniu II Wojny Światowej. W niedzielę natomiast zwiedzimy warszawskie place. Zapraszamy na wspólne zwiedzanie Warszawy!


Harmonogram wycieczek wrzesniowych

28

sierpnia

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy harmonogram spacerów weekendowych we wrześniu! Tym razem oferta jest bardziej rozbudowana - zapraszamy do zapoznania się z nią i zarezerwowania sobie czasu w odpowiednich terminach na wycieczki po Warszawie!


Fotorelacja ze spaceru "Warszawa kobiet"

27

sierpnia

Ostatni weekend minął nam pod znakiem dwuczęściowego spaceru tematycznego "Warszawa kobiet". W sobotę poznawaliśmy dzieje najwybitniejszych Warszawianek związanych ze Śródmieściem, w niedzielę natomiast odwiedziliśmy Stare Powązki - tutaj pochowane są najwybitniejsze Polki i mieszkanki stolicy. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tej wycieczki po Warszawie!


Warszawa kobiet - spacer

23

sierpnia

Biuro Przewodników Skarby Warszawy pragnie Państwa zaprosić na kolejną wycieczkę po Warszawie. Spacer będzie wyjątkowy, gdyż podzielony jest na dwie części - sobotnią i niedzielną. Wyjątkowa jest również tematyka – oba spotkania w całości poświęcone będą kobietom, najwybitniejszym warszawiankom i ich dokonaniom.


Relacja z wycieczki rowerowej

21

sierpnia

19 sierpnia, przy idealnej pogodzie do jazdy na rowerze, odbył się nasz kolejny "spacer na dwóch kółkach". Tym razem odkrywaliśmy skarby Żoliborza. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki po Warszawie!


UWAGA! Sobotni spacer odwolany

16

sierpnia

Z przykrością musimy poinformować, że z powodu choroby przewodnika, sobotni spacer po wraszawskich placach musi zostać odwołany. Odbędzie się on w terminie wrześniowym - dokładne informacje zostaną podane wkrótce, wraz z nowym harmonogramem wycieczek.

Aktualna jest oczywiście rowerowa wycieczka niedzielna po Żoliborzu, na którą serdecznie zapraszamy!


Spacer po Zoliborzu... na rowerach!

16

sierpnia

19 sierpnia odbędzie się kolejny spacer „na dwóch kółkach” organizowany przez biuro przewodników Skarby Warszawy! Jego trasa będzie wiodła ulicami Żoliborza, jednej z najpiękniejszych warszawskich dzielnic.


Spacer po Starym Mokotowie - fotorelacja

13

sierpnia

W drugą niedzielę sierpnia po raz kolejny w ostatnim czasie odwiedziliśmy Mokotów. Tym razem przez prawie dwie godziny wędrowaliśmy ulicami Starego Mokotowa. Dobra pogoda sprawiła, że na wspólne zwiedzanie skusiło się prawie 40 osób! Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spaceru oraz przejrzenia wykonanych wtedy zdjęć.


Spacer po Starym Mokotowie

9

sierpnia

Biuro przewodników Skarby Warszawy zaprasza na kolejny spacer z serii "Odkryj Skarby Warszawy" - w niedzielę 12 sierpnia odwiedzimy Stary Mokotów, jedną z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących dzielnic w Warszawie. Będziemy spacerować pośród najmodniejszych przedwojennych kamienic czynszowych, sąsiadujących z tonącymi w zieleni willami. Mokotów to również dzielnica nauki, dlatego poznamy historię najlepszych warszawskich uczelni wyższych.


Szlak Powstania - fotorelacja

5

sierpnia

Podczas realizacji kolejnej wycieczki po Warszawie pragneliśmy przede wszystkim oddać hołd Powstańcom Warszawy, dlatego też nasz ostatni spacer był bezpłatny dla wszystkich. Osobom nieobecnym polecamy lekturę relacji wzbogaconej o zdjęcia ze wspólnego zwiedzania!


Spacer szlakiem Powstania Warszawskiego

31

lipca

Już jutro 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny spacer poświęcony warszawskim Powstańcom, w którym każdy będzie mógł wziąć udział bezpłatnie. Wycieczka szlakiem Powstania Warszawskiego odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia o g. 15. Początek - Plac Krasińskich. Zapraszamy!


Harmonogram wycieczek sierpniowych

28

lipca

Znany jest już harmonogram spacerów w sierpniowe weekendy! Zapraszamy do zapoznania się z nim i zarezerwowania sobie czasu w odpowiednich terminach na wycieczki po Warszawie!


Fotorelacja ze spaceru szlakiem socrealizmu

28

lipca

W sobotnie przedpołudnie wyruszyliśmy na wspólne poznawanie Warszawy socrealistycznej – architektury socjalistycznej w swojej treści i narodowej w formie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i zdjęciami z naszego spaceru!


Warszawa socrealistyczna - spacer

24

lipca

Serdecznie zapraszamy na ostatni lipcowy spacer tematyczny! Tym razem tematem naszej wycieczki po Warszawie będzie socrealizm - architektura socjalistyczna w treści i narodowa w formie. Spotykamy się w sobotę, 28 lipca, o g. 11:00 pod pomnikiem Charlesa de Gaulle'a.


Fotorelacja z wycieczki "Zielono mi..."

23

lipca

W ostatnią niedzielę ponownie do naszej wycieczki po Warszawie wykorzystaliśmy rowery i wraz z naszymi Spacerowiczami-Rowerzystami przejechaliśmy przez kilka znanych (i nie tylko!) warszawskich parków. Zachęcamy do zapoznania się z obszerną relacją i zdjęciami z tego nietypowego spaceru "na dwóch kółkach"!


Zielono mi... wycieczka rowerowa

17

lipca

Zgodnie z harmonogramem najbliższy spacer ponownie będzie nietypowy, ponieważ wykorzystamy "dwa kółka"! Zapraszamy serdecznie na wycieczkę rowerową "Zielono mi", na której zwiedzimy najciekawsze warszawskie parki. Zaczynamy w niedzielę, 22 lipca, o g. 11:00 przy wejściu do Parku Ujazdowskiego (obok pomnika Paderewskiego).


Trakt Królewski - fotorelacja

16

lipca

W miniony weekend zgodnie z zapowiedzią odbyły się dwie wycieczki po Warszawie tworzące całość. Wspólnie z naszymi Spacerowiczami zwiedziliśmy w dwóch częściach Trakt Królewski - reprezentacyjny deptak stolicy. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tych spacerów!


Spacer po Trakcie Królewskim

11

lipca

Przed nami kolejne wycieczki po Warszawie! Już w najbliższy weekend odbędzie się spacer pod tytułem "Trakt Królewski - reprezentacyjny deptak stolicy"! W sobotę, 14 lipca, spotykamy się pod Kościołem św. Anny o g. 15:00. W niedzielę, 15 lipca, zbiórka odbędzie się pod pomnikiem Charlesa de Gaulle'a. Serdecznie zapraszamy!


Relacja z wycieczki rowerowej

8

lipca

Upalna pogoda nie przeszkodziła nam dziś w odbyciu kolejnej wycieczki po Warszawie! W niedzielne przedpołudnie, szlakiem "Sportowej Warszawy" na rowerach wybrało się 12 osób. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z dzisiejszego spaceru "na dwóch kółkach"!


Sportowa Warszawa na rowerach!

2

lipca

Przed nami kolejny nietypowy spacer po Warszawie - spacer na dwóch kółkach! 8 lipca, o godzinie 11:00 zapraszamy Państwa na wycieczkę "Sportowa Warszawa na rowerach". Poznamy miejsca, w których przez dziesięciolecia rywalizowali ulubieńcy warszawskiej publiczności, historię obiektów i klubów sportowych oraz legendarnych sportowców związanych z Warszawą.


Harmonogram wycieczek - lipiec

1

lipca

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy harmonogram naszych spacerów w lipcu. Zapraszamy do zapoznania się z programem wycieczek i zapisywania się!


Legendy warszawskie... fotorelacja!

1

lipca

30 czerwca, zgodnie z zapowiedzią wybraliśmy się na niezwykłą przygodę, podczas której poznaliśmy warszawskie legendy oraz baśnie, uzupełniane opowiadaniami o niewiarygodnych wydarzeniach historycznych. Idealna pogoda i pora wycieczki po Warszawie sprawiła, że frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - było ponad 120 Spacerowiczów! Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją!


Poznaj warszawskie legendy!

24

czerwca

Nasze wycieczki po Warszawie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też przygotowaliśmy unikatowy spacer, który dostarczy wszystkim mnóstwo zabawy. 30 czerwca, wyjątkowo o godzinie 19:00, zapraszamy Państwa na kolejną wycieczkę z cyklu "Odkryj Skarby Warszawy" pod tytułem „Legendy warszawskie wieczorową porą”. Spacer jest bezpłatny!


Relacja za spaceru po Ochocie

17

czerwca

Kolejne niedzielne południe - kolejna wycieczka po Warszawie! Tym razem na naszym bezpłatnym spacerze dzielnicowym z cyklu "Odkryj Skarby Warszawy" wspólnie zwiedzaliśmy warszawską Ochotę! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z relacją oraz zdjęciami z naszego dzisiejszego spaceru!


Spacer po warszawskiej Ochocie - zapraszamy!

12

czerwca

Już w najbliższą niedzielę, 17 czerwca odbędzię się kolejny spacer po Warszawie z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy” - tym razem będziemy zwiedzać warszawską Ochotę! Wycieczka rozpocznie się o godzinie 12:00 przy Skwerze Reduty Kaliskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne!


Spacer po Mokotowie - fotorelacja!

3

czerwca

W dniu dzisiejszym odbył się nasz drugi, bezpłatny spacer - wycieczka po Mokotowie. Tym razem, już przy niemalże idealnej pogodzie, wspólnie zwiedziliśmy ten urokliwy zakątek Warszawy. Oprócz aury dopisali również Spacerowicze, których było ponad 60! Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze spaceru po warszawskim Mokotowie!


Spacer po warszawskim Mokotowie!

28

maja

Zapraszamy na drugi dzielnicowy spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”! W niedzielę 3 czerwca będziemy zwiedzać warszawski Mokotów. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Unii Lubelskiej przy zachodniej Rogatce Mokotowskiej. Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne!


Pierwszy dzielnicowy spacer za nami!

13

maja

W miniony weekend odbyła się pierwsza bezpłatna wycieczka po Warszawie. W sobotę, niestety z parasolami, spacerowaliśmy po warszawskich Włochach, gdzie pokazaliśmy naszym Spacerowiczom cmentarz parafialny przy ul. Dojazdowej oraz Fort Włochy wraz z terenem zajmowanym przez Fundację Ochrony Zabytków Techniki Wojskowej. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami ze spaceru oraz krótką relacją!


Spacery po Warszawie

9

kwietnia

Serdecznie zapraszamy na pierwszą z cyklu trzech bezpłatnych wycieczek dzielnicowych, w trakcie których będziemy mogli razem zwiedzić najciekawsze miejsca Włoch, Ochoty i Mokotowa. Na nasz pierwszy spacer wybierzemy się 12 maja o godzinie 11:30, startując przy wejściu na cmentarz parafialny we Włochach (wejście od ul. Dojazdowej).


Start!

9

kwietnia

Po okresie przygotowań Biuro Przewodników „Skarby Warszawy” rozpoczyna swoją działalność. W Państwa ręce oddajemy stronę internetową, która będzie najlepszą platformą kontaktową z nami. Zachęcamy również do „polubienia” nas na specjalnym profilu Facebook, aby być na bieżąco z najbliższymi wydarzeniami i promocjami. Zapraszamy do współpracy! Odkryj z nami Skarby Warszawy!