Informacje

Co nowego w Skarbach Warszawy?


Ursynówki - dzielnicowe wedrówki!

19

kwi

Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i Fundacja imienia Świętego Kazimierza Królewicza we współpracy z Biurem Przewodników "Skarby Warszawy" serdecznie zapraszają na wycieczki po Warszawie: "Ursynówki - dzielnicowe wędrówki"!


Wycieczki po Warszawie Zydowskiej

17

kwi

Z okazji zbliżającej się 70. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim w najbliższy weekend odbędziemy dwie wycieczki po Warszawie, której już nie ma - miasta, którego 30% przedwojennych mieszkańców stanowili Żydzi. Opowiemy o ich kulturze, religii, dramatycznej historii i o pozostałościach tego świata, które przetrwały do naszych czasów. Zapraszamy!


Stara Praga - fotorelacje

15

kwi

Pierwszy cieplejszy weekend sprawił, że na nasze wycieczki po Warszawie ponownie przyszły tłumy spragnionych opowieści o stolicy Spacerowiczów. W sobotę poznaliśmy historię Pragi oraz przeszliśmy szlakiem trzech wyznań, w niedzielę natomiast zwiedzaliśmy Starą Pragę. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami!


Spacery po Starej Pradze

10

kwi

13 i 14 kwietnia (najbliższy weekend) zapraszamy serdecznie na kolejne wycieczki po Warszawie! Tym razem będziemy odkrywali najbardziej fascynującą i intrygującą część Warszawy - udamy się na tajemniczą Starą Pragę! Na pierwszej części poznamy "Pragę trzech wyznań", a następnie pójdziemy "na Pragie". Do zobaczenia!


Wycieczki weekendowe - fotorelacje

8

kwi

W pierwszy weekend kwietnia odbyły się dwie wycieczki po Warszawie. W sobotę poznaliśmy skarby warszawskiego Ursynowa, spacerując prawdopodobnie przy ostatnich w tym sezonie opadach śniegu. W niedzielę, już przy pięknym słońcu, zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami!


Spacer po Ursynowie / Lazienki Królewskie

2

kwi

Serdecznie zapraszamy na dwie pierwsze w kwietniu wycieczki po Warszawie! W najbliższą sobotę poznamy warszawski Ursynów, w niedzielę natomiast odkryjemy skarby Łazienek Królewskich - jednego z najpiękniejszych parków w Europie. Do zobaczenia!


Kwietniowe wycieczki po Warszawie

2

kwi

Przedstawiamy harmonogram spacerów kwietniowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowanie sobie czasu w wybranych terminach, żeby wspólnie z nami udać się na wycieczki po Warszawie!


Wesolego Alleluja!

30

mar

Życzymy wszystkim wesołych, przepełnionych nadzieją Świąt Wielkanocnych, pogody ducha, zdrowia i radości płynących ze Zmartwychwstania Pańskiego, wszelkiego dobra, miłych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, a także czasu pozwalającego na spacery i wycieczki po Warszawie!


Relacje ze spacerów weekendowych

26

mar

Mróz nie ustępuje, jednak nasze wycieczki po Warszawie cały czas się odbywają! W miniony weekend spacerowaliśmy po Alejach Ujazdowskich oraz poznawaliśmy warszawskie place. Zachęcamy do przeczytania relacji i zobaczenia zdjęć z tych wydarzeń!


Aleje Ujazdowskie / Warszawskie place

20

mar

Na najbliższy weekend przygotowaliśmy dwie kolejne wycieczki po Warszawie. W sobotę odkryjemy skarby Alej Ujazdowskich, natomiast w niedzielę tematem przewodnim będą warszawskie place. Serdecznie zapraszamy!


Fotorelacja ze szlaku Canaletta

19

mar

W ostatnią sobotę w ramach kolejnej wycieczki po Warszawie przenieśliśmy się do XVIII-wiecznej stolicy Polski. Było to możliwe dzięki przepięknym obrazom Bernardo Belotto zwanego Canaletto. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wyjątkowego spaceru!


Warszawa Canaletta

12

mar

Serdecznie zapraszamy na nasz kojejny spacer po Warszawie, tym razem... XVIII-wiecznej! W najbliższą sobotę, 16 marca, w ramach kolejnej wycieczki po Warszawie odbędziemy wyjątkową wędrówkę szlakiem obrazów Canaletta! Do zobaczenia!


Kobieca Warszawa - spacer!

12

mar

W ostatni weekend odbyły się dwie wycieczki po Warszawie o wyjątkowej tematyce. W podzielonym na części spacerze poznaliśmy "kobiecą Warszawę", usłyszeliśmy o sławnych Warszawiankach i ich dokonaniach. Oprócz spaceru po Śródmieściu, odwiedziliśmy również Stare Powązki, gdzie pochowane są wybitne Polki. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tych wycieczek!


Kobieca Warszawa - spacer!

6

mar

Już za kilka dni Dzień Kobiet - z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny, dwuczęściowy spacer, którego główną tematyką będą kobiety - najwybitniejsze Warszawianki oraz ich dokonania. Serdecznie zapraszamy (nie tylko Panie!) na te wyjątkowe wycieczki po Warszawie - kobiecej! Uwaga! Każda Pani otrzyma miły upominek!


Fotorelacje z weekendowych wycieczek

4

mar

W pierwszy weekend marca odbyły się dwie wycieczki po Warszawie - w sobotę poznaliśmy Wilczą i jej najbliższą okolicę, a następnego dnia, w niedzielę, zwiedziliśmy Mokotów. Ku zadowoleniu przewodników oraz Uczestników, spacerom towarzyszyła piękna pogoda. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z tych wydarzeń!


Wilcza i okolice / Mokotów czy Mon Coteau?

27

lut

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w marcu wycieczki po Warszawie! Już w najbliższą sobotę poznamy tajemniczą ulicę Wilczą oraz jej ciekawe otoczenie. W niedzielę przeniesiemy się na Mon Coteau (lub inaczej: Mokotów), gdzie będziemy spacerować wzdłuż warszawskiej Skarpy. Do zobaczenia!