Warszawa

Miasto jedyne w swoim rodzaju

Stolica każdego państwa jest jego sercem, mózgiem i przede wszystkim obliczem. Odzwierciedla ona wszystkie wzruszenia, wszystkie wstrząsy, jakie przeszły przez dzieje narodu. Jak na twarzy człowieka, pooranej zmarszczkami i bruzdami, poznać można jego przeżycia, jego bóle i radości, zwłaszcza przeżyte cierpienia, tak i powierzchowność miasta, dla umiejącego w nim czytać jak w twarzy, jest odzwierciedleniem jego dziejów.

F. Galiński "Gawędy o Warszawie" (1937)

Warszawa jest miastem niezwykłym i fascynującym. Jeszcze nie tak dawno, bo przed II wojną światową, Warszawa uzyskała miano Paryża Wschodu. Nie bez przyczyny, ponieważ jej specyficzny klimat przyciągał turystów i nowych mieszkańców w niesamowicie szybkim tempie.

Niestety, to niezwykłe miasto zostało całkowicie zniszczone podczas wojny, dużo złego wyrządziły też powojenne władze komunistyczne. Pomimo rozległych zniszczeń oraz faktu, iż w tętniącej życiem metropolii „Hitler i Stalin zrobili, co swoje", Warszawa, dzięki pracowitości i hartowi ducha jej starych i nowych mieszkańców, odradzała się niezwykle szybko, niczym Feniks z popiołów by w końcu powstać na nowo.

Dzisiaj Warszawa znów jest piękna. Odrestaurowane zabytkowe Stare Miasto, odnowione magnackie pałace i rezydencje, wystawne kamienice i formujące się bardzo szybko biznesowe „city" - wszystko to sprawia, że ze swojej stolicy dumni mogą być wszyscy Polacy. Również zagraniczni goście coraz częściej odwiedzają Warszawę, podkreślając, że miasto to ma swój unikatowy klimat.

My zaś możemy zagwarantować, że każdy w stolicy Polski znajdzie coś dla siebie. Dla niektórych może to być spokojny spacer pośród zieleni w Łazienkach, dla innych odkrywanie nowoczesnych drapaczy chmur. Jednak jedno jest pewne - Syreni Gród da się lubić.

Mamy nadzieję, że wspólnie z nami odkryją Państwo wszystkie Skarby Warszawy!