Slepym trafem przez Sródmiescie Poludniowe

22 wrzesnia 2013 r.

We wrześniu powróciliśmy do oryginalnego pomysłu wycieczki po Warszawie ślepym trafem. Tym razem poruszać się mieliśmy po Śródmieściu Południowym i jedyną pewną rzeczą było to, że zaczniemy na Placu Unii Lubelskiej. Gdzie udamy się dalej – na Polną, Marszałkowską, aleję Szucha czy Bagatelę? To miało się dopiero okazać…

Kostka skierowała nas w stronę pięknych kamienic na Bagateli (w jednej z nich urodził się Baczyński), a później do Łazienek Królewskich. Nie oglądaliśmy jednak największych atrakcji parku, skupiliśmy się na tym, na co nie zwraca uwagi większość zwiedzających. Poznaliśmy dzięki temu tajemniczą rzeźbę fauna z delfinem oraz pomnik psa. Dowiedzieliśmy się również, że Łazienki zamieszkiwane są przez… sarnę.

Powrót na Plac Unii to kolejne losowanie – tym razem wypadło na aleję Szucha i pobliską Litewską, na której dowiedzieliśmy się o istniejącej w miejscu teatru „Syrena” ujeżdżalni, a na dziedzińcu szpitala dziecięcego odkryliśmy rzeźby psów, sów i żab.

Spacer zakończyliśmy wędrówką Alejami Ujazdowskimi i krótkim zwiedzaniem Dolinki Szwajcarskiej. Dziękujemy wszystkim obecnym na wycieczce i zapraszamy na odkrywanie skarbów Warszawy już za tydzień!