Slepym trafem przez Warszawę

24 maja 2014 r.

W słoneczną sobotę, 24 maja spotkaliśmy się przy pomniku generała de Gaulle’a, by wspólnie wyruszyć na nietypowy spacer po Warszawie. Trasa tej wycieczki po Warszawie nie była wcześniej przygotowana, a co jakiś czas dalszą drogę miał wyznaczać... rzut kostką bądź monetą! Wycieczkę poprowadził licencjonowany przewodnik po Warszawie, Marcin Strachota.

Ślepy los zadecydował, że udamy się w kierunku północnym, jednak wcześniej podążymy w kierunku Muzeum Narodowego oraz Wojska Polskiego. Na dziedzińcu tej drugiej placówki uczestnicy wycieczki po Warszawie podziwiali zgromadzone tam eksponaty i odkryła kamień upamiętniający dom, w którym aresztowano dyktatora Powstania Styczniowego, Romualda Traugutta.

Po opuszczeniu terenu muzeum (znów za sprawą rzutu monetą!) zwiedziliśmy pobliski Park im. Rydza-Śmigłego, usłyszeliśmy również opowieść o tajemniczym Elizeum. Później, wędrując ulicą Książęcą, powróciliśmy w miejsce, gdzie godzinę wcześniej rozpoczęło się nasze spotkanie i ruszyliśmy (w końcu!) na północ ulicą Nowy Świat. Los decydował również o tym, po której stronie chodnika będziemy się poruszać. ;)

Wycieczka zakończyła się pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Jej nieprzewidywalność na tyle spodobała się uczestnikom, że na pewno jeszcze nie raz będziemy zwiedzać nasze miasto „na chybił trafił”. Czekajcie więc na kolejne wycieczki po Warszawie, w trakcie których drogowskazem będzie kostka do gry, bądź moneta. :)