Nowy Swiat od A do Z

5 pazdziernika 2014 r.

W pierwszą niedzielę października zorganizowaliśmy kolejną wycieczkę po Warszawie z serii „od A do Z”. Tym razem w całości spenetrowaliśmy Nowy Świat, najdroższą i najbardziej reprezentacyjną arterię stolicy.

Przewodnik po Warszawie, Marcin Strachota, spotkał się z grupa pod pomnikiem generała de Gaulle’a. Monument i rondo poświęcone Francuzowi znajdują się w tym miejscu nieprzypadkowo, gdyż mieszkał on przy Nowym Świecie w trakcie swojego pobytu w Polsce. Wędrówkę w ramach tej wycieczki po Warszawie zaczęliśmy od obejścia dookoła dawnego Domu Partii, zaszliśmy też na Książęcą zobaczyć nowy (już nie taki nowy) gmach giełdy. Potem szybki powrót na ulicę-głównego bohatera spaceru. Jeszcze nie raz tego dnia mieliśmy zboczyć z wyznaczonej trasy: zaglądaliśmy na podwórka, chodziliśmy po Smolnej, Foksal, Chmielnej, a nawet… Kubusia Puchatka. Nowy Świat jest doskonale znany „od frontu”, jednakże większość spacerowiczów mocno zdziwiła się widząc, co kryje w bramach i bocznych uliczkach.

Po dwóch godzinach wędrowania dotarliśmy pod pomnik Kopernika – w tym miejscu kończy się ulica, w tym miejscu zakończyło się również nasze spotkanie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne wycieczki po Warszawie!