Filmowa Warszawa

14 grudnia 2013 r.

W grudniową sobotę odbyła się kolejna wycieczka po Warszawie. Z przewodnikiem spotkaliśmy się w centrum miasta, a tematem przewodnim były... miejsca znane z filmów i seriali.

Wybór miejsca startu naszej wycieczki po Warszawie nie był przypadkowy - to śródmiejskie widoki najchętniej umieszczają w swoich obrazach reżyserowie. Króluje pod tym względem Pałac Kultury i Nauki, który "występował" w "Misiu" Barei, a w filmie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" wyleciał nawet w powietrze! W trakcie dwugodzinnej wycieczki poznaliśmy świat filmowej Warszawy, wiele anegdot związanych z kinem, a wszystko było okraszone fotografiami i urywkami dawnych filmów! Śmialiśmy się przy komediach, dziwiliśmy, gdy na dawnych zdjęciach Warszawa zdawała się być zupełnie innym miastem.

Spotkanie z najważniejszymi polskimi filmami i plejadą najlepszych aktorów zakończyliśmy w okolicach Nowego Światu, przedwojennej mekki dla kinomanów. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na ten spacer! Zapraszamy na kolejne wycieczki po Warszawie!