Duchy i zjawy Warszawy

31 pazdziernika 2014 r.

Ostatniego dnia października spotkaliśmy się wieczorem na Starym Mieście, by wziąć udział w spacerze z dreszczykiem - w trakcie tej wycieczki po Warszawie mieliśmy poznać stołeczne duchy, zjawy, upiory i legendy.

Pomimo niesprzyjającej aury, spacer cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Kilka minut po godzinie 19:00, zanurzyliśmy się w świat strasznych historii - poprzez Plac Zamkowy trafiliśmy na wąskie, staromiejskie uliczki, które po zmroku pogrążone były w nastrojowych ciemnościach. Przewodnik opowiadał o próbie morderstwa króla Zygmunta, Białej Damie z Zamku Królewskiego, Piekiełku i wielu innych mrocznych historiach. Poprzez Górę Gnojną dotarliśmy na Rynek, a stamtąd na ulicę Krzywe Koło - do dawnej siedziby potwora Bazyliszka. Pod murami uczestnicy wycieczki po Warszawie usłyszeli opowieści o tamtejszych lochach i poprzez barbakan trafiliśmy na Nowe Miasto, gdzie zakończyliśmy zwiedzanie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nie bali się przyjść na wycieczkę! Do zobaczenia na kolejnych spacerach po Warszawie.