Duchy i zjawy Warszawy

31 pazdziernika 2013 r.

Ostatniego dnia października spotkaliśmy się wieczorem na Starym Mieście, by wziąć udział w spacerze z dreszczykiem - w trakcie tej wycieczki po Warszawie mieliśmy poznać stołeczne duchy, zjawy, upiory i legendy.

Pomimo niesprzyjającej aury, spacer cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Kilka minut po godzinie 20:00, zanurzyliśmy się w świat strasznych historii - poprzez Plac Zamkowy trafiliśmy na wąskie, staromiejskie uliczki, które po zmroku pogrążone były w nastrojowych ciemnościach. Przewodnik opowiadał o próbie morderstwa króla Zygmunta, Białej Damie z Zamku Królewskiego, Piekiełku i wielu innych mrocznych historiach. Poprzez Górę Gnojną dotarliśmy na Rynek, a stamtąd na ulicę Krzywe Koło - do dawnej siedziby potwora Bazyliszka. Pod murami uczestnicy wycieczki po Warszawie usłyszeli opowieści o tamtejszych lochach i poprzez barbakan trafiliśmy na Nowe Miasto, gdzie zakończyliśmy zwiedzanie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nie bali się przyjść na wycieczkę! Do zobaczenia na kolejnych spacerach po Warszawie. Zapraszamy na nasze wycieczki po Warszawie!